На 9 май на площада пред Читалището се проведе традиционният Общински преглед на художествената самодейност. Събитието отново събра на една сцена пазителите на българския дух и традиции.
Приветствие към участници и гости поднесе кмета на Община Първомай Николай Митков.
С вълнение, талант и вдъхновение десетки участници представиха богатството на българския фолклор чрез песни, танци и драматизации. Публиката се наслади на изпълнения, които пресъздадоха красотата на родните традиции.
Вече двадесет и една години този празник доказва, че читалището продължава да бъде духовно средище и място, в което живеят български обичаи и култура. Денят на любителското творчество не е просто сцена за изява, а празник на паметта, наследството и любовта към родното изкуство.